Najczęściej zadawane pytania

Lata doświadczenia pozwoliły nam zebrać najczęściej pojawiające się w kontaktach z klientami pytania i odpowiedzieć na nie poniżej. Gdyby jednak potrzebnej odpowiedzi tutaj nie było, lub byłaby ona niesatysfakcjonująca - prosimy o kontakt z nami a wszystkie wątpliwości chętnie wyjaśnimy.

Jak zarezerwować termin?

Są u nas dwa etapy rezerwowania terminu. Wstępna rezerwacja i pełna rezerwacja. Po wstępnym określeniu zakresu usług i kosztów dokonujemy wstępnej rezerwacji. Po niej oczekujemy przez 10 dni roboczych na wpłatę umówionej zaliczki, po jej wpłynięciu w pełni rezerwujemy termin. Po czasie 10 dni rezerwacja jest anulowana i termin znów jest dostępny dla wszystkich - każdy może go zarezerwować.

Ile trzeba wpłacić zaliczki?

Zadatek wynosi 200zł - jest on oczywiście odejmowany od ceny całego zlecenia. Dla firm i instytucji, z którymi współpracujemy wielokrotnie przewidzieliśmy możliwość umowy bez zadatku.

Kwestie prawne - licencje ZAiKS i pokrewne

Ze swojej strony gwarantujemy odtwarzanie muzyki z legalnie nabytych krążków CD, jednak ceny podane na stronie nie uwzględniają licencji ZAiKS-u. Należy się upewnić, że lokal w którym odbędzie się impreza posiada stosowne licencje, lub zamówić własną.
Pośredniczymy w zamawianiu licencji ZAiKSu, szacunkowy koszt dla imprezy do 50 osób to około 80zł - po więcej informacji skontaktuj się z nami.
Dla firm oferujemy możliwość odtwarzania muzyki na tzw. wolnych licencjach, czyli utworów, na które mamy pisemne zezwolenie, które umożliwia ich odtwarzanie bez uiszczania opłaty w ZAiKS.

Jak długo gracie?

Standardowo w przypadku imprez typu wesela, studniówki lub inne z udziałem DJ czas grania to około 8h. Po przekroczeniu tego czasu doliczane jest 10% kwoty z umowy za każdą kolejną godzinę imprezy.

Co w przypadku, jeśli nie macie mojego ulubionego utworu w płytotece?

Nie ma problemu! Jeśli zostaniemy o tym odpowiednio wcześniej poinformowani (zazwyczaj około 2 tygodni) to jesteśmy w stanie spróbować dostać z legalnych źródeł określony utwór w określonej wersji. Zwykle w przypadku pojedynczych utworów nie pobieramy za to żadnych dodatkowych pieniędzy.

Czy mogę przynieść własne pliki mp3 na imprezę?

Nie. Gramy wyłącznie z legalnych nośników CD i nie przewidujemy możliwości odtworzenia plików niewiadomego pochodzenia. Wyjątkiem jest tu jedynie dostarczenie nam oryginalnych, nie budzących podejrzeń płyt - chociaż i tak zalecamy wcześniejsze podesłanie własnego repertuaru, a my zajmiemy się jego skompletowaniem.

Jak mogę skorzystać z usługi "Impreza na raty"?

Wszystkie informacje znajdują się na podstronie: Usługa Raty 0%

Jak wygląda umowa?

Wzór umowy w postaci PDF można pobrać stąd: Umowa Koncertowa - vSound.pl

Dlaczego w umowach przerzucacie odpowiedzialność za sprzęt na organizatora?

Bardzo często słyszymy zarzuty o chęci wyłudzenia pieniędzy lub nieodpowiedzialności związanej z brakiem ubezpieczenia sprzętu. Niestety, polskie firmy ubezpieczeniowe nie zgadzają się na taka formę ubezpieczenia, ze względu na to, że nie mogą odpowiadać za stan instalacji elektrycznej zastanej na miejscu imprezy.
My również nie jesteśmy w stanie przewidzieć co zastaniemy na miejscu, a organizatorzy nie zawsze przykładają do tego wagę. Z tego powodu nie mamy możliwości ubezpieczenia sprzętu na wypadek złej lub nieprawidłowo przygotowanej sieci energetycznej.

Mamy własne nagłośnienie, może zagracie na naszym i dacie rabat?

Niestety, nie przystajemy nigdy na taką propozycję. Dbamy o nasz wizerunek i markę, dlatego pracujemy na sprawdzonym w niejednych warunkach sprzęcie, bo wiemy że nas nie zawiedzie i zapewnia odpowiednią jakość dźwięku. Dlatego nigdy nie zgadzamy się na zagranie imprezy na obcym sprzęcie, wyjątkiem mogą być tu tylko imprezy klubowe po wcześniejszym uzgodnieniu warunków technicznych.

Zasilanie na plenerach: Jak to zrobić?

Dysponujemy odpowiednim sprzętem aby przygotować imprezy na plenerze. 30 metrów pionu (zasilania siłowego) przystosowanego do pracy na dworze umożliwia pociągnięcie zasilania z odleglejszego miejsca. Istnieje również możliwość pracy na agregacie prądotwórczym, minimalna moc agregatu wynosi 5kW, oferujemy pomoc przy wynajmie agregatów z naszej partnerskiej firmy.

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie...

Żaden problem! Skontaktuj się z nami a udzielimy Ci wszystkich odpowiedzi.